EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Herkes, inci gibi beyaz dişlere sahip olup özgürce gülümsemek ister. Diş sararmalarına en büyük etken gün içinde tükettiğimiz çay ve kahvelerdir, bu konuda olabildiğince dikkat etmeliyiz. Ancak onlarca yönteme, çözüme rağmen asla uzun süre bembeyaz olarak kalmaz çünkü dişlerimizin rengi süt beyaz değildir. Diş hekimlerince uygulanan diş beyazlatma iyi bir sonuç verse de evde kendi imkanlarımızla bu mümkün müdür? Anında ve kalıcı diş beyazlatma mümkün müdür? Evde kolayca uygulayabileceğimiz birkaç yöntemi deneyerek güzel sonuçlar elde edebiliriz. Bu yöntemler:

Günde iki kez dişleri fırçalama: Sabah yeni uyandığımızda ve gece uyumadan önce mutlaka fırçalanmalı dişler. Bu işlemi rutine aldığımızda çok daha sağlıklı ve temiz dişlere sahip oluruz.

Karbonat: Doğal renk açma özelliğine sahip olan karbonat, haftada 2-3 defa uygulandığında harika sonuçlar alınabilir.

Limon ve karbonat: Bir çay kaşığı karbonatın içine biraz limon damlatarak temiz bir diş fırçasıyla dişleri fırçalıyoruz. Yalnız bu uygulamayı haftada en fazla 1-2 defa uygulanmalı çünkü limon asit içerdiği için dişlere zarar verir.

Sofra tuzu: Karbonat kadar etkili olmasa da tam bir anti bakteriyeldir. Bu özelliği sayesinde hem bakterilerden arınmış hem de beyaz dişlere sahip olabiliriz.

Karbonat, tarçın ve adaçayı: Havanda ezdiğimiz adaçayına 1 çay kaşığı karbonat ve tarçın ekleyerek karıştırıyoruz. Temiz bir diş fırçasıyla dişlerimizi fırçalıyoruz. Karbonat dişlerimizi beyazlatırken tarçın ve adaçayı ağzımızdaki bakterilerin hakkından gelir.

Karbonat, tuz ve sirke: Karbonat, tuz ve sirkeyi bir kapta karıştırdıktan sonra temiz bir diş fırçasıyla fırçalıyoruz dişlerimizi. Elma sirkesi diş minesi üzerindeki sarı lekeleri yok ederken tuz ve karbonat da o esnada dişleri beyazlattığını fark edeceksiniz.

Çilek: Lif bakımından zengin olan ve malik asit içeren çilek, zararlı mikroorganizma ve bakterileri temizlerken aynı anda dişleri de beyazlatır. Bir çileği çatalın arkasıyla ezerek temiz diş fırçasıyla dişlerimize uyguluyoruz.

Bu yöntemleri kullanırken çok sık uygulamamaya özen gösterin diş beyazlatmak isterken diş minesine zarar verebilirsiniz. Tüm bu uygulamanın temelinde diş temizliği var ve günde iki kere fırçalayarak asıl temizliğe ulaşabiliriz.

Birisi “EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: